Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısı, Eskişehir'de protesto edildi -HDP İl Başkanı Uluçelebi: -"Eskişehir'den bizim bildiğimiz yaklaşık 10 civarında genç gitmişti. Biri HDP Eskişehir Milletvekili adaylarımızdan Ceren Gökçe Tekin"

ESKİŞEHİR (AA) - Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısı, Eskişehir'de protesto edildi.

Çeşitli siyasi parti ve sivil toplum örgütü üyeleri, Deliklitaş Mahallesi Hamamyolu Caddesi Saatli Park'ta toplandı.

Burada grup adına açıklama yapan HDP İl Başkanı Ahmet Uluçelebi, olayın bir katliam olduğunu belirterek, suçluların açığa çıkarılması gerektiğini söyledi.

Suruç'taki olayda Eskişehir'den giden gençlerin de bulunduğunu ifade eden Uluçelebi, şunları kaydetti:

"Eskişehir'den bizim bildiğimiz yaklaşık 10 civarında genç gitmişti. Biri HDP Eskişehir Milletvekili adaylarımızdan Ceren Gökçe Tekin. Gidenler arasında ESP Eskişehir Temsilcisi Uğur Dar, bulunuyordu. Yine Eskişehir'den giden Alper Sapan isimli gencin hayatını kaybettiğini öğrendik. Şu anda hepimiz öfke doluyuz, çok üzgünüz. Suçluların bulunmasını istiyoruz. Halkımız bu katliama sessiz kalmamalıdır. Bu bir terör eylemidir. Türkiye halkı şehitlerine sahip çıkmalıdır."

Uluçelebi, gazetecilerin, HDP milletvekili adayı Ceren Gökçe Tekin'in sağlık durumunu sorması üzerine, "Milletvekili adayının durumu iyi, ayağına şarapnel parçası isabet etmiş. Yanıkları var, ama hayati tehlikesi yok" dedi.

Grup, Uluçelebi'nin basın açıklamasının ardından sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Eskibağlar Mahallesi'ndeki bir alışveriş merkezi önüne kadar yürüyen grup, burada bir süre daha slogan attıktan sonra dağıldı.