Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
ESKİŞEHİR (AA) - Memur-Sen Eskişehir Şube Başkanı Ercan Yattıkalkmaz, Türkiye'nin tarihi ve kültürel olarak bağlarının bulunduğu Ortadoğu'da yaşanan...

ESKİŞEHİR (AA) - Memur-Sen Eskişehir Şube Başkanı Ercan Yattıkalkmaz, Türkiye 'nin tarihi ve kültürel olarak bağlarının bulunduğu Ortadoğu 'da yaşanan kırılma, çatışma, kamplaşma ve iç savaşların derinleşmesi ve sürmesi adına yürütülen faaliyetlerin içine çekilmek istendiğini söyledi.

Yattıkalkmaz, sendika binasında düzenlediği basın toplantısında, 32 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör saldırısını şiddetle kınadıklarını belirtti.

"İnsanlığa yönelik saldırıda hayatını kaybedenlere ve Adıyaman'da gerçekleşen çatışmada terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Uzman Onbaşı Müsellim Ünal'a,  Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde katledilen iki polisimize Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz" diye konuşan Yattıkalkmaz, tedavileri devam yaralılara da acil şifalar diledi.

Suruç'ta gerçekleşen terör saldırısı, Reyhanlı saldırısı, Gaziantep patlaması, Gezi Olayları, 6-7 Ekim olayları ve  Diyarbakır mitingine yönelik bombalı saldırı olaylarıyla bağlantılı olduğunu ifade eden Yattıkalkmaz, şöyle konuştu: 

"Sözü edilen terör yapılanmaları ve faaliyetlerinin her birinin faili ya da sorumluları farklı olsa da, hedefi ortaktır. Hedef, bölgesinde huzuru, demokratik kültürü, kardeşlik ve birlik iklimiyle öne çıkan Türkiye'nin yolunu kesmek, Güçlü ve Büyük Türkiye yolculuğunu sona erdirmektir. Suruç dahil olmak üzere terör olaylarına karşı milletçe verilecek en güzel cevap, birlik ruhu içerisinde, ortak akılla, aklı selime dayalı olarak teröre, terör örgütlerine, terörü besleyen ve yönlendiren kirli odaklara karşı yekvücut olduğumuzu göstermektir. Türkiye, tarihi ve kültürel olarak bağlarının bulunduğu Ortadoğu'da yaşanan kırılma, çatışma, kamplaşma ve iç savaşların derinleşmesi ve sürmesi adına yürütülen faaliyetlerin içine çekilmek istenmektedir. Suruç'ta gerçekleşen terör saldırısıyla, hem iç hem de dış politika kapsamlı etkiler üretilmesi hedeflenmiştir."