Takviye edici gıdaların onay alma süresi uzatıldı

Takviye edici gıdaların onay alma süresi uzatıldı
Takviye edici gıdaların onay alma süresi uzatıldı
ESKİŞEHİR (AA) - Takviye edici gıdaların ithalatı, üretimi, işlenmesi ve piyasaya arzına ilişkin yönetmelikte değişiklik yapılarak bu gıdalarla...

ESKİŞEHİR (AA) - Takviye edici gıdaların ithalatı, üretimi, işlenmesi ve piyasaya arzına ilişkin yönetmelikte değişiklik yapılarak bu gıdalarla ilgili onay alma sürecinin uzatıldığı bildirildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, takviye edici gıda işletmelerinin Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelik hükümlerine göre kayıt edildiği belirtildi.

Açıklamada, ifadelere yer verildi:

"Bu yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce ithal edilen, üretilen, işlenen ve piyasaya arz edilen takviye edici gıdalar için 31 Aralık 2014'e kadar bu yönetmeliğe göre onay alınması zorunludur' ifadesindeki süre, Resmi Gazete 'de yayınlanan değişiklikle 31 Aralık 2015'e kadar uzatılmıştır. Takviye edici gıda satan iş yerleri satmakta oldukları takviye edici gıdaların 31 Aralık 2015'e kadar onay alıp almadıklarının takiplerini yapmalıdırlar. Belirtilen tarihten sonra onay almamış takviye edici gıdaların üretimi, satışı, piyasaya arzı uygun değildir."


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  ,

  Resmi

  ,

  Aralık

  ,

  2015

  ,

  kayıt