TCDD YHT Şehir Geçişi Kapalı Kesit Üzeri Rekreasyon Projesi

TCDD YHT Şehir Geçişi Kapalı Kesit Üzeri Rekreasyon Projesi
TCDD YHT Şehir Geçişi Kapalı Kesit Üzeri Rekreasyon Projesi
ESKİŞEHİR (AA) - AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, TCDD Yüksek Hızlı Tren (YHT) Şehir Geçişi Kapalı Kesit Üzeri Rekreasyon Projesi hakkında...

ESKİŞEHİR (AA) - AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca,  TCDD Yüksek Hızlı Tren (YHT) Şehir Geçişi Kapalı Kesit Üzeri Rekreasyon Projesi hakkında açıklamada bulundu.

Koca, yaptığı açıklamada, TCDD YHT Şehir Geçişi Kapalı Kesit Üzeri Rekreasyon Projesi'nin ihale işlemlerinin tamamlandığı kaydetti.

İhaleyi kazanan firmayla sözleşmenin imzalandığını ifade eden Koca, şunları belirtti:

"İki hafta içerisinde yüklenici firmaya yer teslimi yapılacak ve akabinde çalışmalara başlanacaktır. Tren hatları şehir geçişinin yeraltına alınması ve yapılacak rekreasyon projeleriyle şehrimizin iki yakasını bir araya getirecek, trafik probleminde ciddi rahatlama sağlayacak, şehir merkezinde yeni bir yaşam alanı ve bulvar kazandırmış olacağız. Şehrimize önemli katkıları olan bu projenin hayata geçirilmesi konusunda desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Bakanlarımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Bu önemli projenin şehrimize ve hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz."