TEI, Paris Air Show'a katılacak

TEI, Paris Air Show'a katılacak
TEI, Paris Air Show'a katılacak
ESKİŞEHİR (AA) - TUSAŞ Motor Sanayi AŞ'nin (TEI), en önemli havacılık fuarlarından Paris Air Show'a 8'inci kez katılacağı bildirildi.Şirketten...

ESKİŞEHİR (AA) - TUSAŞ Motor Sanayi AŞ'nin (TEI), en önemli havacılık fuarlarından Paris Air Show'a 8'inci kez katılacağı bildirildi.

Şirketten yapılan açıklamada, 15-21 Haziran'da gerçekleştirilecek Paris Air Show'da TEI'nin, yeni nesil jet motorlarında kullanılan ve yakıt ekonomisine büyük katkı sağlayan parçaları sergileyeceği belirtildi.

Fuarda ayrıca TJ35, TJ90 ve TP38 insansız hava aracı motorlarının TEI tarafından ziyaretçilerin ilgisine sunulacağı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Genel Maksat Helikopter Programı kapsamında, TEI tarafından 'T700-TEI-701D' adı altında 236 adet üretilecek General Electric'e ait T700 motorunun bire bir ölçekli bir modeli de stantta yerini alacak. Global sivil havacılığın yüzde 50'sinden fazlasına ürün ve hizmet sağlayan TEI, dünyanın dev firmalarının katıldığı Paris Air Show'a katılarak hem marka değerini pekiştirecek hem de ülkemizin savunma ve havacılık sanayinde geldiği seviyeyi sektör oyuncularına gösterecek."