Tepebaşı Belediyesi'ne 11 hibrit otomobil alındı

Tepebaşı Belediyesi'ne 11 hibrit otomobil alındı
Tepebaşı Belediyesi'ne 11 hibrit otomobil alındı
ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesine, ilçedeki hizmetlerde kullanmak amacıyla 11 hibrit otomobil alındı.Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç,...

ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesine, ilçedeki hizmetlerde kullanmak amacıyla 11 hibrit otomobil alındı.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, belediye binasında düzenlediği basın toplantısında, geçen yıl hazırladıkları  "Akıllı Kentsel Dönüşümün Hızlandırılması İçin Yenilenme Modeli" adlı projeyle Avrupa Komisyonu'ndan 5 milyon avro hibe aldıklarını anımsattı. 

Bu hibenin içinde binaların tadilatları, doğalgaz ve elektriğin en az kullanımıyla ilgili yenilenebilir enerjinin kullanılması, ulaşım ve izleme portallarının kurulması gibi önemli maddelerin bulundğunu ifade eden Ataç, şunları kaydetti:

" Bugün de ulaşımda kullanılacak hibrit araçların sözleşmesini imzalıyoruz. Doğrudan temin ile bu sözleşmenin 150 bin avroluk faslı gerçekleşecek. Bu işler yasal sürece bağlı gerçekleşiyor. Bugün 11 otomobilin protokolünü imzalıyoruz. Araçların tanesini 45 bin liradan alıyoruz. İkinci etapta da yine 11 araç daha alacağız. Bu araçlar hibrit araçlar, bazen elektrik ile bazen de akaryakıt ile kullanılacak. Bu araçlar için şehir içinde enerji istasyonları da kurulacak. Bize kolaylıklar tanıyan firma yetkililerine teşekkür ediyorum." 

Araçların teminini sağlayan firmanın temsilcisi Cemalettin Sarar ise protokolün Eskişehir'e hayırlı olmasını dileyerek, "İnşallah şehrimize bereket, iyilik, hoşluk getirir" dedi.

Konuşmaların ardından Ataç ve Sarar 11 hibrit otomobilin belediyeye satışını içeren protokole imza attı.