Tepebaşı ve Romanya'nın Köstence kenti kardeş şehir oldu

Tepebaşı ve Romanya'nın Köstence kenti kardeş şehir oldu
Tepebaşı ve Romanya'nın Köstence kenti kardeş şehir oldu
ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi ile Romanya'nın Köstence kenti arasında kardeş şehir, işbirliği ve ortaklık protokolü imzalandı.Belediyeden...

ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi ile Romanya'nın Köstence kenti arasında kardeş şehir, işbirliği ve ortaklık protokolü imzalandı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç olmak üzere Tepebaşı Belediyesi meclis üyeleri Metin Gündoğdu, Abdülkadir Adar, Halil Ersen Yeniceli, Mete Yılmaz, Hasan Hüseyin Bolat, Nazan Erşahin, Canan Adlım, Eyyüp Yılmaz, Zihni Çalışkan, Tuncer Köküer, Orhan Durmuş, Onur Oskay, Sami Aydoğdu, Dış İlişkiler Müdürü Serkan Şengül ile personeli Beyza Kasdemir, Romanya'ya kardeş şehir için giden heyeti oluşturdukları bildirildi.

Protokol imza töreni öncesinde Köstence vali yardımcıları, Belediye Başkanı Decebal Fagadau ile Türk Tatar Demokrat Birliği, Türk Demokrat Birliği, Türk İş Adamları Derneği'nin temsilcilerinin katılımları ile toplantı düzenlendi. Toplantıda, her iki belediye de bu kardeşliğin önemli olduğu kaydedildi.