Tepebaşıbaşı Belediyesi'nden çöp çıkartma saati uyarısı

Tepebaşıbaşı Belediyesi'nden çöp çıkartma saati uyarısı
Tepebaşıbaşı Belediyesi'nden çöp çıkartma saati uyarısı
ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, güne daha temiz bir çevrede uyanmak için vatandaşların çöp çıkartma saatlerine...

ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, güne daha temiz bir çevrede uyanmak için vatandaşların çöp çıkartma saatlerine duyarlılık göstermesinin önemli olduğunu belirtiyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, temiz bir yaşam alanı için belirlenen saatler arasında çöp çıkarılmasına uyulmasını isteyen yetkililer, okul ve cami köşelerine, otobüs ve minibüs duraklarına, boş arsalara, park eden araçların altına veya arkasına çöp atılmamasına da özen gösterilmesini kaydetti.

Çöplerin sağlığı tehdit eden mikropların yaşam alanlarını oluşturduğu ifade eden yetkililer, şu açıklamayı yaptı:

"Tepebaşı bölgemizdeki mahallelerde çöplerinizi her akşam 19.00 - 21.00 saatleri arasında ve poşet içinde, ağızları açılmayacak şekilde kapınızın önüne çıkarınız. Çöp toplama programına aykırı olarak bu saatler dışında çöp çıkaranlara cezai işlem uygulamak istemeyiz. Zamansız çıkartılan ve gelişi güzel market poşetleri ile atılan çöplerin kent temizliği ve sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Herkes sağlıklı, çağdaş bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Birlikte yaşadığımız komşularımızın en temel hakkına saygı duyalım."

 


  ETİKETLER:

  Akşam

  ,

  Cami

  ,

  Yaşam

  ,

  Okul

  ,

  kent