Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de terör örgütü çeşitli gösterilerle protesto edildi.Ellerinde taşıdıkları ve araçlarına astıkları Türk bayrakları ile...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de terör örgütü çeşitli gösterilerle protesto edildi.

Ellerinde taşıdıkları ve araçlarına astıkları Türk bayrakları ile Üniversite, Cengiz Topel, Şair Fuzuli, Sakarya ve Atatürk caddelerinde toplanan gruplar, araçlarıyla konvoy oluşturdu, bazı gruplar ise slogan eşliğinde yürüyüş yaptı.

Demiratlar Motosiklet Kulübü üyesi Kadir Çekiç, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkede son günlerde yaşanan talihsiz olaylar sebebiyle birlik ve beraberliği göstermek için kentte motor tutkunları olarak bir araya geldiklerini, şehitleri anmak adına kortej düzenlediklerini söyledi.

Bu kortejin yaşanan acıları tarif edemeyeceğini ifade eden Çekiç, şunları söyledi:

"Birlik ve beraberliğimizi göstermek amaçlı yapıyoruz. Şehitlerimizin yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyorum. Ülkemde inşallah bundan sonra böyle üzücü olaylar yaşanmaz."

Yürüyüş güzergahındaki binalar ile yerlerinde bulunan vatandaşlar, gruplara alkışla destek verdi.

Vişnelik Mahallesi'ndeki Hava Şehitliği önünde etkinliği sonlandıran gruplardan bazıları, şehitler için saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı'nı okudu, dua etti.

Kentin birçok bölgesinde protesto gösterileri gerçekleştirildi.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Protesto

  ,

  Hava

  ,

  Şair

  ,

  ,

  Birlik

  ,

  sakarya

  ,

  konvoy