TSK Pentatlon Milli Takımı'nın gözü olimpiyat şampiyonluğunda

TSK Pentatlon Milli Takımı'nın gözü olimpiyat şampiyonluğunda
TSK Pentatlon Milli Takımı'nın gözü olimpiyat şampiyonluğunda
- TSK Hava Kuvvetleri Komutanlığı Pentatlon Milli Takımı, 1-15 Ekim'de Güney Kore'de düzenlenecek 6. Dünya Askeri Olimpiyatları'nda birincilik için ter dökecek - Takım kaptanı Hava Savunma Üsteğmen Karagöl: "2011 yılında Brezilya'daki olimpiyatlarda ikinci olmuştuk. Bu yılki hedefimiz birincilik"

ESKİŞEHİR (AA) - SİNAN BALCIKOCA - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Hava Kuvvetleri Komutanlığı Pentatlon Milli Takımı, 1-15 Ekim'de Güney Kore'de düzenlenecek 6. Dünya Askeri Olimpiyatları için hazırlıklarını sürdürüyor.

Oryantiring ve atıcılık branşı için Eskişehir'de kampa giren takımın kaptanı Hava Savunma Üsteğmen Hami Karagöl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kamp için kendilerine tüm imkanları sunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.

Hava pentatlonunun 6 branştan oluştuğunu belirten Karagöl, "Müsabakaya katılan sporcular 6 branşta da yarışmak zorunda. Takımımız 4 asil, 2 yedek sporcudan oluşuyor. Yüzme, atış, eskrim, engelli koşu parkuru, basketbol ve oryantiring branşlarında müsabakalar yapılacak. Yarışmalarda alınan puan sonucunda sıralama yapılıyor" dedi.

Karagöl, TSK Pentatlon Milli Takımı'nın dünyadaki konumunun iyi yerde bulunduğunu dile getirdi. Milli takımın 2012 ve 2013 yılındaki Dünya Şampiyonalarında birincilik elde ettiğini hatırlatan Karagöl, şunları kaydetti:

"2011 yılında Brezilya'daki olimpiyatlarda ikinci olmuştuk. Dört yılda bir düzenlenen olimpiyatlardaki bu yılki hedefimiz birincilik. Branşlarımızın fazlalığı nedeniyle kamp çalışmalarımız farklı kentlerde devam ediyor. Eskişehir'de ise atıcılık ve oryantiring kampını sürdürüyoruz. Eylül ayında Kocaeli ve İstanbul 'da diğer branşların kamplarını gerçekleştireceğiz. Ekim ayında Güney Kore'de düzenlenecek olimpiyatlara dünyadaki tüm orduların milli takımları davet edildi. Hedefimiz dünya birinciliği."

 

- "Kampımız verimli geçti"

 

Atıcılık antrenörü Veli Can Çalhan ise geçen yıl astsubaylıktan emekliye ayrıldığını ve aynı zamanda milli sporcu olduğunu söyledi.

Hava Pentatlon Milli Takımı'nın kamp için Eskişehir'e geldiğini anımsatan Çalhan, "Biz de tecrübelerimizi onlara aktarıyoruz. Kampımız oldukça verimli geçiyor. Atıcılık kişinin kendi gelişimi için ideal olan en güzel sporlardan biri. O yüzden atıcılığa ilgi duyan tüm herkesi bu spora davet ediyoruz" diye konuştu.