"TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması"

"TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması"
"TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması"
-Eskişehir Valisi Tuna: "Eskişehir Bölge Finali'ne katılan 10 vilayet içinde kentimiz en başarılı il oldu"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, TÜBİTAK tarafından düzenlenen "46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması" Eskişehir Bölge Finali'nde dereceye giren öğrencilere  hediye verdi.

Dereceye giren öğrenciler öğretmenleriyle birlikte Tuna'yı makamında ziyaret etti. öğrencilerden dereceye giren projeleri hakkında bilgi alan Tuna, "Eskişehir Bölge Finali'ne katılan 10 vilayet içinde kentimiz en başarılı il oldu" ifadesini kullandı.

Tuna, dereceye giren öğrencilere ve öğretmenlerine teşekkür ederek, şunları kaydetti: 

"Çanakkale ruhu ile donanmış şuurlu gençlerimiz ile inşallah dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer almayı hedefliyoruz Eskişehir olarak vizyonumuzu bilim ve teknolojiye yönelik olarak koyuyoruz. Hem kültür sanatın başkenti hemde bundan sonra bilimin, teknolojinin, araştırmanın da başkenti. Eskişehir üniversiteleri, liseleri ve meslek liseleri ile birlikte bundan sonra çok güzel projelere imza atacak. Bunun öncülüğünü de öğrencilerimiz yapacak." 

Tuna, öğrencilerin kendini maddi ve manevi noktalarda geliştirmesinin önemli olduğunu dile getirdi. Eskişehir Bölge Finali'nde dereceye giren öğrencilere hediye veren Tuna, öğrencileri her zaman destekleyeceklerini söyledi.