TÜBİTAK'tan ETTOM'a 1 milyon liralık destek

TÜBİTAK'tan ETTOM'a 1 milyon liralık destek
TÜBİTAK'tan ETTOM'a 1 milyon liralık destek
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (ETTOM) Türkiye Bilimsel ve...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (ETTOM)  Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Teknoloji Transfer Ofisleri Destekleme Programı kapsamında sunduğu 2 yıl süreli ve 1 milyon lira  bütçeli projesi kabul edildi.

ETTOM'dan yapılan açıklamaya göre, söz konusu programın üniversitelerdeki bilgi ve teknolojinin uygulamaya dönüştürülerek ticarileştirilmesi, üniversite ve özel sektör kuruluşları arasında birliği oluşturulması ile sanayinin ihtiyaç duyduğu bilgi ve teknolojinin üniversitede üretilmesine yardımcı olunması amacıyla faaliyet gösteren teknoloji transfer ofislerinin desteklenmesini hedeflediği belirtildi. 

TÜBİTAK'ın programı kapsamında 2015'de için 9 üniversitenin desteklenmeye layık görüldüğü ifade edilerek, bu kapsamda ETTOM'un ulusal ve uluslararası faaliyetlerinde 2015 ve 2016'da planlanmış çalışmalarının  proje kapsamında gerçekleştirileceği kaydedildi.


  ETİKETLER:

  TÜBİTAK

  ,

  Türkiye

  ,

  teknoloji

  ,

  Proje

  ,

  sektör

  ,

  lira

  ,

  ,

  2015