TÜKDES Sivil Toplum ve Tüketici Hakları Arama Konferansı

TÜKDES Sivil Toplum ve Tüketici Hakları Arama Konferansı
TÜKDES Sivil Toplum ve Tüketici Hakları Arama Konferansı
- Konferans, tüketici temsilcilerini Eskişehir'de bir araya getirecek

ESKİŞEHİR (AA) - Tüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Başkanı Süleyman Bakal, tüketici temsilcilerini bir araya getirecekleri Sivil Toplum ve Tüketici Hakları Arama Konferansı'nın 28 Kasım'da yapılacağını bildirdi.

Bakal, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, bir sivil toplum kuruluşu olarak tüketicilerden gelen fikir ve öneriler doğrultusunda yollarına devam ettiklerini söyledi.

Akcamii Mahallesi'ndeki Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Konferans Salonu'nda 28 Kasım'da yapılacak konferansta, demokratik katılımcılığın gereği olarak toplumun tüm katmanlarının tüketici haklarının korunması, iyileştirilmesi ve geliştirilmesi konusunda önerilerini alacaklarını belirten Bakal, şöyle konuştu:

"Katılım sayısı çok önemli. Tüketicilerin geçmişte yaşadığı sıkıntılara çözüm bulmanın dışında, geleceğine de sahip çıkmasını önemsiyoruz. Nasıl bir dünyada yaşıyoruz, içinde yaşadığımız koşulların bize etkileri nedir, güçlü yanlarımız ve güçsüz yanlarımız nelerdir, gelecekte biz nerede olmak istiyoruz gibi sorulara cevap bulalım istiyoruz. Faydalı bir konferans olacağına inanıyorum."