Tüm Üni-Sen'den Başkan Kurt'a ziyaret

Tüm Üni-Sen'den Başkan Kurt'a ziyaret
Tüm Üni-Sen'den Başkan Kurt'a ziyaret
ESKİŞEHİR (AA) - Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tüm Üniversite Çalışanları Sendikası (Tüm Üni-Sen) üyeleriyle bir araya geldi.Belediyeden...

ESKİŞEHİR (AA) - Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tüm Üniversite Çalışanları Sendikası (Tüm Üni-Sen) üyeleriyle bir araya geldi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Tüm Üni-Sen Genel Başkanı Selahattin Özkaya ve yönetim kurulunun bulunduğu ziyarette, Selahattin Özkaya, yeni kurulan ve genel merkezinin Eskişehir'de olduğu sendika ile ilgili sendikal faaliyetlerden bahsetti.

Başkan Kurt sendikalarda bağımsız, özgür, demokratik bir yapı olmadığını ve hak arama mücadelesini yürütme konusunda sendikaların demokrasilerin olmazsa olmazlarından olduğunu belirtti.

Özkaya ise, "Demokrasi ve bilim yuvası üniversitelerimizde, eşit, çağdaş, evrensel hukuk kurallarına uygun çalışma koşulları ve yaşam standartlarının oluşturulması, akademik ve idari personelin sorunlarının çözüme kavuşturulması için çalışacağız. Çalışma ortamının insan onuruna yaraşır hale getirilmesi için her türlü siyasi ve ideolojik hareketten bağımsız olarak hak mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.