Türk Dünyası Sanayi ve Ticaret Koordinasyon Merkezi açıldı

Türk Dünyası Sanayi ve Ticaret Koordinasyon Merkezi açıldı
Türk Dünyası Sanayi ve Ticaret Koordinasyon Merkezi açıldı
- Eskişehir Valisi Tuna: "Kısmet olursa bundan sonra fahri konsoloslarımızın sayısı da artacak. Ülkelerin fahri konsoloslarını burada ağırlayacağız

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, "Kısmet olursa bundan sonra fahri konsoloslarımızın sayısı da artacak. Ülkelerin fahri konsoloslarını burada ağırlayacağız" dedi.

Tuna, Türk Dünyası Sanayi ve Ticaret Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, merkezin tüm Türk dünyası ülkeleri için hayırlı olmasını diledi.

Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı için kullanılan binanın bundan sonra adamlarına hizmet vereceğini dile getiren Tuna, şöyle konuştu:

"Bu zamana kadar sağladığımız ilişkileri daha üst noktaya taşıyarak iş adamlarımızın birlikte iş yapmak ve bu şekilde daha da kalıcı dostluklar geliştirilmesi amacıyla çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Umarım işe yarar. Kısmet olursa bundan sonra fahri konsoloslarımızın sayısı da artacak. Ülkelerin fahri konsoloslarını burada ağırlayacağız. Türk Dünyası Vakfı olarak Ajans'tan aldığımız mirası Eskişehir'in marka değerini artıracak şekilde sürdürmeye hep birlikte gayret edeceğiz."

Konuşmanın ardından  protokol üyelerinin katılımıyla kurdele kesilerek binanın açılışı gerçekleştirildi.