Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bozal:

Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bozal:
Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bozal:
- "Son dönemlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın 'savunmada yerlilik' söylemleri bizi ümitlendiriyor. Destek verildiğinde savunmanın ne ihtiyacı varsa yüzde 100 olmasa da yüzde 70-80'lerde tüm savunma araçlarını yapacağımıza inanıyorum"

ESKİŞEHİR (AA) - Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, "Son dönemlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın 'savunmada yerlilik' söylemleri bizi ümitlendiriyor. Destek verildiğinde savunmanın ne ihtiyacı varsa yüzde 100 olmasa da yüzde 70-80'lerde tüm savunma araçlarını yapacağımıza inanıyorum" dedi. 

Bozal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Kasım seçim sonuçlarının ülke için hayırlı olmasını diledi.

Hükümetin bir an önce kurulup icraata geçmesi gerektiğini ifade eden Bozal, Türkiye'nin kaybedecek bir saniyesinin olmadığını söyledi. 

Bozal, 25 bin üyeye sahip olduklarını hatırlatarak, "Savunma sanayisi iş yerleri olarak bizim geçmişten gelen bilgi birikimimiz var. Son dönemlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ''savunmada yerlilik' söylemleri bizi ümitlendiriyor. Destek verildiğinde savunmanın ne ihtiyacı varsa yüzde 100 olmasa da yüzde 70-80'lerde tüm savunma araçlarını yapacağımıza inanıyorum" diye konuştu. 

Savunma sanayinin arzu edilen seviyeye ulaşması için başta yeni işçi alımı olmak üzere iş yerlerini güçlendirecek düzenlemeler yapılmasının zorunluluk arz ettiğini vurgulayan Bozal, "Türkiye'nin aydınlık geleceğine yürekten inanan milli savunma işçileri, imkan verildiği sürece ülke yararına önemli hizmetlere imza atmayı sürdürecektir" ifadelerini kullandı.