Türk Polis Teşkilatı'nın 170. Kuruluş Yıldönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. Kuruluş Yıldönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. Kuruluş Yıldönümü
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de Türk Polis Teşkilatı'nın 170. Kuruluş Yıl dönümü dolayısıyla İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin ve Trafik Eğitim Merkezi...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de Türk Polis Teşkilatı'nın 170. Kuruluş Yıl dönümü dolayısıyla İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin ve Trafik Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Tatlı, Vali Güngör Azim Tuna'yı makamında ziyaret etti.

İl Emniyet Müdürlüğü 'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette, Türk polisinin mevcut şartlarda görevini en iyi şekilde yürüttüğünü belirten Tuna, "İlimizin ve ülkemizin huzur ve güvenliği için polisimiz, üzerine düşen görev ve sorumlulukları güler yüzle, objektif, yardım sever, dürüst ve özverili görev anlayışı içerisinde yerine getirmektedir" dedi.

Türk Polis Teşkilatının 10 Nisan 1845 yılında kurulduğunu, Türk milletinin can ve mal güvenliği için gece gündüz demeden çalıştığını aktaran Tuna, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Eskişehir'in, yaşanılabilir iller arasında her zaman üst sıralarda yer aldığını belirten Tuna, "Buda ilimizin ne kadar huzurlu ve güvenli bir il olduğunu bizlere gösteriyor. Eskişehir halkının, huzur ve refah içinde yaşaması için emniyet güçlerimiz her zaman özverili bir şekilde çalışmaktadır" ifadesini kullandı

Tuna, tüm emniyet teşkilatının polis haftasını kutlayarak, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Eskişehir İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin ise, 170. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Eskişehir'de gerçekleştirilecek olan etkinlikler hakkında Vali Tuna'ya bilgi verdi.