Türkiye Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası kuruluyor

Türkiye Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası kuruluyor
Türkiye Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası kuruluyor
- Sendikanın Kurucular Kurulu Üyesi Demirbaş: - "Aralarında TOFAŞ, Renault, Ford gibi fabrikalarda çalışan işçiler tarafından hayata geçirilen sendikanın kuruluş dilekçesini Bursa Valiliğine sunduk"

ESKİŞEHİR (AA) - Otomotiv sektöründe çalışan işçiler tarafından oluşturulan  Türkiye Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası'nın (TOMİS) kuruluş dilekçesinin Bursa Valiliğine sunulduğu bildirildi.

Kurucular Kurulu Üyesi İsmail Demirbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işçilerin her koşulda birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde bulunduğunu ve bunun en güzel örneğinin ise yeni kurulan TOMİS'in oluşturduğunu belirtti.

Bursa ve Eskişehir'in yanı sıra otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bir çok kentte işçilerin geçtiğimiz günlerde yaşadıkları haksızlıklara karşı büyük mücadele örneği gösterdiğini ifade eden Demirbaş, "İşçilerden gelen destek ve istekleri göz önüne alarak sendikanın kuruluş işlemlerini başlattık" dedi.

Demirbaş, kuruluşa ilişkin şu bilgileri verdi:

"Aralarında TOFAŞ, Renault , Ford gibi fabrikalarda çalışan işçiler tarafından hayata geçirilen sendikanın kuruluş dilekçesini Bursa Valiliğine sunduk. Kuruluş çalışmalarının tamamlanmasının ardından teşkilatlanma ve üye kayıtlarına başlayacağız."