Türkiye'de tarım öğretiminin 169. yılı

Türkiye'de tarım öğretiminin 169. yılı
Türkiye'de tarım öğretiminin 169. yılı
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de Türkiye'de tarım öğretiminin başlamasının 169. yılı dolayısıyla etkinlik düzenlendi.Eskişehir Osmangazi Üniversitesi...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de  Türkiye 'de tarım öğretiminin başlamasının 169. yılı dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Ziraat Fakültesi Dekanlığı ve Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi tarafından ESOGÜ Ali Numan Kıraç Yerleşkesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte, Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Mahmut İzzet Erol, Türkiye'de tarımın durumu ve tarımsal eğitim konuları hakkında bilgi verdi.

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Koç ise Türkiye'de ziraat eğitiminin 1846 yılındaki başlangıcından bugüne gelişini kısaca anlattı.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemalettin Yaşar Çiftçi'nin "Türkiye'de Tarımsal Yüksek Öğretimin Dünü, Bugünü, Yarını" konulu sunumu ile davam eden etkinlik, 2014 yılı içerisinde ziraat alanında doçent, yardımcı doçent ve doktor unvanı alan ve yüksek lisansını tamamlayanlara sertifikalarının verildiği bölümle sona erdi.