"Türkiye'nin Değişim Sürecinde STK'ların Yeri ve Önemi" paneli

"Türkiye'nin Değişim Sürecinde STK'ların Yeri ve Önemi" paneli
"Türkiye'nin Değişim Sürecinde STK'ların Yeri ve Önemi" paneli
- İlim Yayma Cemiyeti Eskişehir Şube Başkanı Prof. Dr. İlgazi: "Güya bu eylemi yapan bir avuç insan Özgecan kızımızın adını alıyorlarmış ağızlarına. Ölmüş, Allah'ın rahmetine kavuşmuş kızımızın yumurta atarak, küfür ederek, kirli ağızlarla yadetmek olmaz"

ESKİŞEHİR (AA) - İlim Yayma Cemiyeti, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), Ensar Vakfı, Sivil Dayanışma Platformu ve ÖNDER İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği işbirliğiyle Eskişehir'de  "Türkiye'nin Değişim Sürecinde Sivil Toplum Kuruluşlarının Yeri ve Önemi" konulu panel düzenlendi.

İlim Yayma Cemiyeti Eskişehir Şube Başkanı Prof. Dr. Abdullah İlgazi, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde düzenlenen panelde yaptığı konuşmada, güvenlik sorunu nedeniyle programın geç başladığını söyledi. 

Bir grubun panelin yapılmasını engellemeye çalıştığını ifade eden İlgazi, "Panele gelenleri engellediler, ağza alınmayacak laflar söylemişler, yumurta ile saldırmışlar. Güya bu eylemi yapan bir avuç insan Özgecan kızımızın adını alıyorlarmış ağızlarına. Ölmüş, Allah'ın rahmetine kavuşmuş kızımızı yumurta atarak, küfür ederek, kirli ağızlarla yadetmek olmaz" diye konuştu.

Özgecan Aslan'ın Fatiha suresi okunarak anılması gerektiğini vurgulayan İlgazi, panele katılanları Fatiha suresini okumaya davet etti.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Dilimleri Din Sosyolojisi Anabilim Dalı Bölüm Başkanı Prof Dr. Ejder Okumuş'un moderatörlüğünü yaptığı panele, İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, Sivil Dayanışma Platformu Genel Başkanı Ayhan Ogan ve TÜRGEV Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Fatih Kalender konuşmacı olarak katıldı.