Uluslararası Hukuk Eğitimi İçin Küresel Birlik Konferansı

Uluslararası Hukuk Eğitimi İçin Küresel Birlik Konferansı
Uluslararası Hukuk Eğitimi İçin Küresel Birlik Konferansı
- Eskişehir'de başlayan konferansta, yurtiçi ve yurtdışından akademisyenler tarafından hukuk eğitimi konusunda sunumlar yapılıyor

ESKİŞEHİR (AA) -  Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile Raoul Wallenberg İnsan Hakları ve İnsancıl Hukuk Enstitüsü tarafından düzenlenen 8'inci Uluslararası Hukuk Eğitimi İçin Küresel Birlik Konferansı, Eskişehir'de başladı.

Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ufuk Aydın, Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konferansa ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, "adil bir toplum için adalet eğitimi" temalı etkinliğin bundan önce başka ülkelerde yapıldığını bildirdi.

Konferansa katılımın yoğun olduğunu belirten Aydın, "55 ülkeden 350 hukukçu konuğumuz var. Bu toplantı, tüm dünyada adalet eğitimine yeni bir vizyon sağlamayı amaçlıyor. Konferansta her ülkenin önde gelen üniversitelerinin önde gelen profesörleriyle beraberiz. Hukuk alanında söz sahibi konuklarımız var. Onları dinleyip bir şeyler öğreneceğiz. Tabii ki ülkemizi de tanıtacağız" diye konuştu.

Program kapsamında, 13. Uluslararası Klinik Hukuk Eğitimi Dergisi Konferansı'na da yer verilecek etkinlikler, 28 Temmuz'da sona erecek.