Uyuşturucu satıcılarına onar yıl hapis

Uyuşturucu satıcılarına onar yıl hapis
Uyuşturucu satıcılarına onar yıl hapis
- Kentte, uyuşturucu sattığı gerekçesiyle yargılanan 3 sanıktan ikisine onar yıl hapis cezası verildi, biri ise beraat etti

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, "uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçundan yargılanan 3 kişiden ikisi onar yıl hapis cezasına çarptırıldı, biri beraat etti.

Eskişehir 1'inci  Ağır Ceza Mahkemesi 'ndeki duruşmada, tutuklu sanıklar Emre Akkaya ve Müslüm Canbaz ile tutuksuz yargılanan H.B. hazır bulundu.

Son savunmasını yapan Canbaz, uyuşturucu kullandığını ancak bu tür maddelerin ticaretini yapmadığını ileri sürdü.

Akkaya da suçlamayı reddederek, "Uyuşturucu kullandığım doğrudur ancak ticaretini yapmadım. Siz büyüklerim önünde de yemin ediyorum. Bundan sonra uyuşturucu kullanmayacağım. Beraatimi talep ediyorum" diye konuştu.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, Akkaya ve Canbaz'ın onar yıl hapisle cezalandırılmasına, H.B'nin ise beraatine hükmetti.

Akkaya, Canbaz ve H.B, Zafer Mahallesi'nde 19 Şubat'ta polis tarafından gözaltına alınmıştı. "Uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçundan tutuklanan bu kişilerden H.B, daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere mahkeme tarafından tahliye edilmişti.