Vali Tuna, başarılı sporcuları ödüllendirdi

Vali Tuna, başarılı sporcuları ödüllendirdi
Vali Tuna, başarılı sporcuları ödüllendirdi
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Türkiye Bedensel Engelliler Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda Türkiye ikincisi olan Eskişehir...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna,  Türkiye Bedensel Engelliler Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda Türkiye ikincisi olan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Bedensel Engelliler Yüzme Takımı sporcularını ödüllendirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Bedensel Engelliler Yüzme Takımı sporcuları Vali Tuna'yı makamında ziyaret etti.

Desteklerini çocuklarından esirgemeyen sporcuların ailelerine özellikle teşekkür eden Tuna, şunları kaydetti:

"Sizlerin destekleri ve çocuklarımızın üstün kabiliyeti sonucunda bu başarı elde edilmiştir. İmkanlarımızın kısıtlı olduğunu biliyoruz. Kısıtlı imkanlara rağmen bu başarı, bizim için büyük bir başarıdır. Sporcularımız her ne kadar engelli olsa da, kazandıkları bu başarıyla bizlere kendilerini ispatlamışlardır. Eskişehir olarak sporcularımızla gurur duyuyoruz. Sizlerden desteklerini esirgemeyen ailelerinizle gurur duyuyoruz. Sizleri yetiştiren hocanızı kutluyorum. Her zaman devlet olarak, valilik olarak sizlerin yanındayız."

En yakın sürede sporcuları antrenman yaparken izleyeceğini söyleyen Tuna, sporcularla tek tek ilgilendi. Ziyaretin sonunda Vali Tuna, başarılı sporcuları tablet bilgisayar ve çeyrek altın vererek ödüllendirdi.