Vali Tuna, Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği'ni ziyaret etti

Vali Tuna, Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği'ni ziyaret etti
Vali Tuna, Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği'ni ziyaret etti
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği'ni ziyaret etti.Valilikten yapılan açıklamada, derneğin...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği'ni ziyaret etti.

Valilikten yapılan açıklamada, derneğin çalışmaları hakkında Başkan Kamer Ali Durur'dan bilgi alan Vali Tuna, Hacı Bektaş Veli'nin felsefi düşüncelerinin temelinde, insanın varoluşu ve insan sevgisi olduğunu bildirdi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin din, dil, ırk ve mezhep ayrılığı gözetmediğini ifade eden Vali Tuna, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Devletimizin hoşgörüsü altından insanlarımız barış ve huzur içinde yaşıyor. Ülkemizdeki bu birliği, beraberliği ve kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bizler, kökü aynı olan bir ağacın dalları gibiyiz. Devletimize ve milletimize sahip çıkan insanlar olarak ayrım yapmadan herkese eşit mesafede olmalıyız. Hepimiz Allah kuluyuz. Allah'ın gözünde hepimiz sıradan insanlarız."

Başkan Durur ise insanlar arasında sevgi, barış, hoşgörü ve dostluk ortamının gelişmesini sağlamak için ellerinden ne geliyorsa yapmaya hazır olduklarını kaydetti.