Vali Tuna'dan kan bağışı kampanyasına destek

Vali Tuna'dan kan bağışı kampanyasına destek
Vali Tuna'dan kan bağışı kampanyasına destek
- Eskişehir Valisi Tuna: "Öğrenciler, son zamanlarda daha çok kan veriyor. Gençlere ve öğrencilere özellikle teşekkür etmek lazım. Toplumsal duyarlılık açısından, demek ki gençlerimizin bu konuya daha fazla duyarlı"

ESKİŞEHİR (AA) -  Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi Kan Merkezi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ve valilik personeli destek verdi.

Vilayet Meydanı'nda kurulan Türk Kızılayı tırındaki bağış etkinliğinde konuşan Tuna, kan bağışının önemli olduğunu ve kurum çalışanlarının kan bağışında bulunarak örnek bir davranış sergilediklerini söyledi.

Sağlıklı her vatandaşı kan vermeye davet eden Tuna, "Vatandaşımızın kan bağışı konusunda duyarlı olduğunu biliyoruz. Kızılay, teknik anlamda artık bu konuda uzmanlaştı. Bu noktada farkındalığı artırmak diğer kamu kurumlarımıza örnek olmak için valilik personeli olarak katkıda bulunmak istedik" dedi.

Farklı yerlerde kurulan kan verme merkezlerinin kan bağışı konusunda farkındalık oluşturduğunu belirten Tuna, şunları kaydetti: 

"Öğrenciler, son zamanlarda daha çok kan veriyor. Gençlere ve öğrencilere özellikle teşekkür etmek lazım. Toplumsal duyarlılık açısından, demek ki gençlerimizin bu konuya daha fazla duyarlı. Kızılay'ımız çok güzel işler yapıyor. Her türlü acil durumlarda ihtiyatlı ve tedbirli olmak lazım. Bizde vatandaşlar olarak görevimizi ve katkımızı yapmak istiyoruz. Kızılay'a yaptıkları çalışmalardan ötürü teşekkür ediyorum."

Kan bağışında bulunan Tuna, vatandaşlara da bunu yapmaları çağrısında bulundu.