Vali Tuna'dan "Sevgi Evleri"ne ziyaret

Vali Tuna'dan "Sevgi Evleri"ne ziyaret
Vali Tuna'dan "Sevgi Evleri"ne ziyaret
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ve eşi Pervin Tuna, "Sevgi Evleri"nde yaşayan çocukları ziyaret etti.Valilikten yapılan açıklamaya...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ve eşi Pervin Tuna, "Sevgi Evleri"nde yaşayan çocukları ziyaret etti.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Tuna çifti, korunmaya muhtaç çocukların aile ortamında yetiştirilmeleri sağlamak amacıyla, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Sevgi Evleri"nde yaşamlarını sürdüren çocuklarla bir araya geldi.

Ziyarette, çocuklara ileriye dönük hayatları için nasihatlerde bulunan Vali Tuna, Çocuğun sağlıklı gelişiminde iyi bir aile ortamının önemine dikkat çekti.

Çocukların eğitim durumlardaki başarının yüksek olduğunu öğrenen Vali Tuna, şunları kaydetti:

"Yaşamını sürdürdüğünüz ev ortamındaki hayat, ileride sizin de iyi bir aile kurmanıza yardımcı olacaktır. Ev ortamında yaptığımız işleri bu çocuklarımıza öğretmemiz lazım. Bu site içerisinde müstakil binalardan oluşturulan  'Sevgi Evleri' çocuklarımızın birbirini daha yakından tanımalarına fırsat oluşturuyor. Bu evlerde çocuklarımızın sorunlarıyla daha yakından ilgileniliyor. Yaratılan bu aile ortamında çocuklarımız arkadaş gibi değil, kardeş gibi yaşıyorlar. Onların, mutlu bir şekilde yetişmeleri hepimizin en büyük hedefidir. Devletimiz şu an sizin gelecekte iyi birer insan olmanız için elinden geleni yapıyor. Sizlerin ileride iyi bir eğitim almanız, iyi bir akademik kariyer yapmanız ve en önemlisi iyi bir iş sahibi olanız için devletimiz bütün imkanlarını en iyi şekilde yansıtıyor."

Tuna, çocukların mutlu bir yaşam sürmelerini isteyen Vali Tuna ve eşi Pervin Tuna, çocuklara göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.