Vali Yardımcısı Kalkancı'ya veda yemeği

Vali Yardımcısı Kalkancı'ya veda yemeği
Vali Yardımcısı Kalkancı'ya veda yemeği
ESKİŞEHİR (AA) - İstanbul Vali Yardımcılığına atanan Eskişehir Vali Yardımcısı Nurullah Naci Kalkancı için veda yemeği düzenlendi.Valilikten yapılan...

ESKİŞEHİR (AA) -  İstanbul Vali Yardımcılığına atanan Eskişehir Vali Yardımcısı Nurullah Naci Kalkancı için veda yemeği düzenlendi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Polisevi'nde düzenlenen yemekte konuşan Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Kalkancı ile yaklaşık 1,5 yıldır çalıştığını belirterek, veda yemeklerinin kendisini her zaman hüzünlendirdiğini bildirdi.

Özellikle kamuda çalışanlar için veda yemeklerinin gelenek olduğunu anlatan Tuna, şöyle devam etti:

"Gittiğimiz yerde tekrar yeniden bir başlangıç yaşarız. Biz şahsen bundan şikayetçi değiliz. Çünkü biz kamu hizmeti yapıyoruz. Güzel ülkemizin her karış toprağı bizim için özel bir anlam ifade ediyor' diye konuştu. Milyonlarca insan yüzyıllardır bu topraklarda kardeşçe yaşıyor. Bizler mülki idare amirliği mesleğini yürüten insanlar olarak güzel Türkiyemizin her köşesinde yaşayan insanımızı tanıma fırsatı bulduk. Sürekli vatandaşımızla iç içe olmak, onlara hizmet etmek, onların sorunlarına yardımcı olmak, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak için çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Mesleğe girerken hepimiz bu ülkeye, bu devlete ve bu millete hizmet etmek için girdik."

Kalkancı ise Eskişehir'de güzel dostluklar edindiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından Tuna, günün anısına Kalkancı'ya, plaket verdi.