"Yalnız oyuncaklar" engelli öğrencilere karne hediyesi oldu

"Yalnız oyuncaklar" engelli öğrencilere karne hediyesi oldu
"Yalnız oyuncaklar" engelli öğrencilere karne hediyesi oldu
- Eskişehir'de, bir dernek tarafından yürütülen kampanya kapsamında kullanılmayan oyuncaklar, işitme engelli öğrencilere hediye edildi

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, bir dernek tarafından yürütülen "Yalnız Oyuncaklara Yeni Arkadaşlar Kampanyası" kapsamında, bazı kişilerin kullanmadığı oyuncaklar toplanıp onarılarak işitme engelli öğrencilere karne hediyesi olarak dağıtıldı.

Ahmet Yesevi İşitme Engelliler İlkokulunda düzenlenen etkinlikte, ?GEA? ve Aktiffelsefe üyeleri tarafından yaklaşık 20 öğrenciye hediye verildi.

GEA Eskişehir Ekip Lideri Özcan Küçük, yaptığı açıklamada, etkinlikle çocuklara karne hediyesi vermek istediklerini söyledi.

Evlerde kullanılmayan oyuncakları topladıklarını belirten Küçük, şöyle konuştu:

"Bu oyuncakları tamir ediyoruz ve temizliyoruz. Daha sonra bu oyuncakları her bir çocuğa ayrı ayrı vermek için paketliyoruz. Çeşitli bölgelerdeki okullarda çocuklarla birebir vakit geçirerek oyuncakların dağıtımını  yapıyoruz. Biz aynı zamanda bir arama kurtarma ekibiyiz. Oyuncaklarla oynamadan önce çocuklara depremle ilgili küçük hatırlatmalar yapıyoruz. Bu kampanyanın amacı çocuklara küçük yaşta paylaşmayı aşılamak."

Küçük hazırladıkları 300 paketi 4 okulda dağıtacaklarını sözlerine ekledi.

Okul Müdürü Nilgün Uçkun ise çocukların toplumsal hayata uyumları için bu tür etkinliklerin öneminin büyük olduğunu kaydetti.

Etkinlik kapsamında çocuklara deprem ile ilgili bilgiler verilerek oyuncak dağıtımı gerçekleştirildi.


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  Hediye

  ,

  Okul

  ,

  engelli