Yapı sektörünün sorunları ETO'da tartışıldı

Yapı sektörünün sorunları ETO'da tartışıldı
Yapı sektörünün sorunları ETO'da tartışıldı
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de inşaat sektöründe faaliyet gösteren müteahhit, mimar ve yapı denetim firmalarının katılımıyla sektörün sorunlarının...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de inşaat sektöründe faaliyet gösteren müteahhit, mimar ve yapı denetim firmalarının katılımıyla sektörün sorunlarının değerlendirildiği toplantı gerçekleşti.

Eskişehir Ticaret Odası'ndan (ETO) yapılan açıklamaya göre, sorunların komisyon halinde ilgili belediyelere aktarılması kararı alındı.

Toplantıda, projelerin onay süresinin uzunluğu dolayısıyla müteahhitlerin yaşadıkları mağduriyet, projelerde istenilen ek değişikliklerin tamamlanmasına rağmen iskan raporlarının gecikmesi, yapı denetim firmalarının yaşadıkları sıkıntılar ve inşaat sektöründe yaşanan aksaklıklar üzerinde durulduğu bildirildi.

Yapı denetim firmaları ve müteahhitlerin talep ve beklentilerinin ilgili belediyelere aktarılacağını belirten ETO Başkanı Metin Güler, sektörde yaşanan tıkanıklığın giderilmesi ve evrak işlemlerinin hızlandırılarak aksaklıkların önüne geçilmesi için gerekli adımları atacaklarını kaydetti.


  ETİKETLER:

  İnşaat

  ,

  denetim

  ,

  mimar