Yılmaz Büyükerşen'e "Semiha Berksoy Özel Ödülü" verildi

Yılmaz Büyükerşen'e "Semiha Berksoy Özel Ödülü" verildi
Yılmaz Büyükerşen'e "Semiha Berksoy Özel Ödülü" verildi
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 2015 yılı "Semiha Berksoy Özel Ödülü"nü İstanbul'da düzenlenen...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 2015 yılı "Semiha Berksoy Özel Ödülü"nü İstanbul 'da düzenlenen törenle aldı.

Cumhuriyet tarihinin ilk opera sanatçısı Semiha Berksoy adına kızı Prof. Zeliha Berksoy tarafından kurulan Semiha Berksoy Vakfı'nın Opera ödülleri içinde en büyüğü olan "Özel Ödül" Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e veridi.

Semiha Berksoy Vakıf Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Zeliha Berksoy, törenin açılış konuşmasında, "Semiha Berksoy Vakfının en büyük ödülü olan Özel Ödülünü, şehircilik planlaması açısından Eskişehir'i bozkırda bir Avrupa kenti haline getiren, Eskişehir'e Opera evi kazandıran ve her yıl yapılan Eskişehir Opera Bale Günlerini gerçekleştirin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı  Yılmaz Büyükerşen'e veriyor olmaktan son derece mutluyuz" ifadelerini kullandı.

Yılmaz Büyükerşen ise Semiha Berksoy Vakfı tarafından ödüle layık görülmüş olmanın kendisi için ayrı bir gurur olduğunu kaydetti.