Yol kesen teröristlerin doktoru öldürmesi

Yol kesen teröristlerin doktoru öldürmesi
Yol kesen teröristlerin doktoru öldürmesi
- Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Eskişehir Şubesi: - "Yapılan bu hain saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz"

ESKİŞEHİR (AA) - Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Eskişehir Şubesi, doktor Abdullah Biroğul'un  Diyarbakır 'da uğradığı terörist saldırısını kınadı.

Sendikadan yapılan yazılı açıklamada, görev yaptığı Kulp ilçesinden otomobiliyle Diyarbakır'a giden Biroğul'un karayolunu keserek kimlik kontrolü ile örgüt propagandası yapan terör örgütü PKK mensuplarını görünce geri dönmek istediği ancak açılan ateş sonucu yaşamını yitirdiği anımsatıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Geçtiğimiz haftalarda sağlık memuru ve eczacı arkadaşlarımızın katledilmesinin ardından yapılan bu hain saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyor, Abdullah Biroğul'a Allah'tan rahmet, ailesi, meslektaşları ve milletimize baş sağlığı diliyoruz. Bu son eylem bir kez daha göstermiştir ki eli kanlı terör örgütü ve destekçileri özgürlük, demokrasi , hak ve özgürlükler gibi söylemleriyle, kirli emel ve eylemlerini gölgelemeye, bu temiz değerleri de kirletmeye çalışmaktadır. Bölgeyi ve bölge insanını düşünmeden asker, polis, öğretmen, doktor, hemşire, sağlık görevlisi öldürmekten çekinmeyen, bebek katili terör örgütü ve mensuplarıyla bunların destekçileri ve savunucuları şunu iyi bilmelidir, bu ülkenin birlik ve beraberliğini, huzurunu bozmaya sizin gücünüz yetmeyecektir."