Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası

Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası
Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası
- "Yunus Dedi Ki" başlıklı kaligrafi sergisinde 7 ülkeden 20 sanatçının eserleri yer alıyor

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası kapsamında "Yunus Dedi Ki" başlıklı kaligrafi sergisi açıldı.

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Eti Arkeoloji Müzesi'ndeki açılış töreninde, Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası'na çeşitli etkinliklerle katılmaya ve destek vermeye çalıştıklarını söyledi.

Geçen yıl da benzer sergi açıldığını hatırlatan Gündoğan, "Konserler, sergiler, bilimsel akademik etkinliklerle destek vereceğiz. Eserleriyle sergimize katılan sanatçılara ve sergiye emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

AÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tevfik Fikret Uçar da sergide Brezilya, İrlanda, Almanya ve Tayland'ın aralarında bulunduğu 7 ülkeden 20 sanatçının eserlerinin yer aldığını anlattı.

Eserlerin Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası için seçildiğini kaydeden Uçar, "Yunus Emre'nin 'Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım' sözünde olduğu gibi biz de dünyanın dört bir tarafından söz, yazı, kaligrafi sanatıyla kendini ifade eden sanatçıları, davet ederek birbirleriyle tanıştırmaya, bütün dünyaları yaklaştırmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Katılımcılar, açılışın ardından sergiyi gezdi.

Sergi, 8 Mayıs Cuma'ya kadar açık kalacak.