Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Kütahya, Afyonkarahisar ve Bilecik'te, kar yağışı dolayısıyla kapanan 656 köy yolunun açılmasına çalışılıyor

KÜTAHYA/AFYONKARAHİSAR/BİLECİK (AA) - Kütahya, Afyonkarahisar ve Bilecik'te, iki gündür devam eden kar yağışı nedeniyle 656 köy yolu ulaşıma kapandı.

Alınan bilgiye göre, Kütahya'da ulaşıma kapanan 140 köy yolunun açılması için İl Özel İdaresince 100 kişiden oluşturulan ekiplerce 20 greyderle çalışma yürütülüyor.

Kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığı il merkezinde belediye ekiplerince ana arterlerin ulaşıma kapanmaması için çalışma yapılıyor.

Emet ilçesinde, il merkezi ile Tavşanlı, Simav ve Gediz ilçelerine minibüs seferleri yoğun kar yağışı yüzünden iptal edildi.

- Afyonkarahisar

Afyonkarahisar- Antalya karayolunda etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle çok sayıda kişi araçlarında mahsur kaldı. 

Dinar ilçesindeki dinlenme tesisleri ve otellere ulaşamayan vatandaşlar, araçlarında yolun açılmasını bekliyor.

İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri ise Afyonkarahisar yönüne gidecek sürücülere izin vermedi. Yollarda uzun araç kuyrukları oluşurken karayolları ekiplerinin kar temizleme ve tuzlama çalışmaları sürüyor.

İl genelinde kapanan 426 köy yolunda da çalışmalara devam ediliyor.

- Bilecik

Bilecik'in ilçelerinden Bozüyük'te 45, Söğüt'te 12, Pazaryeri'nde 22 ve Gölpazarı'nda 11 olmak üzere 90 köy yolu ulaşıma kapandı.

İl Özel İdaresi ekipleri yolları açmak için 8 greyder, 3 kar bıçaklı kamyon, 3 yük taşıyıcı ve 50 ekiple çalışmalarını sürdürüyor.

Bozüyük-Kütahya karayolunda ağır taşıtların geçişine izin verilmiyor.

Etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle trafik ekipleri Eskişehir, Kütahya, Bursa ve Bilecik yollarında çalışmalarına devam ediyor.