Zamansız çöp çıkaranlara para cezası

Zamansız çöp çıkaranlara para cezası
Zamansız çöp çıkaranlara para cezası
ESKİŞEHİR (AA) - Odunpazarı Belediyesi cadde ve sokaklara belirlenen saatlerin dışında çöp çıkarılmasını önlemek için çalışma başlattı.Belediyeden...

ESKİŞEHİR (AA) - Odunpazarı Belediyesi cadde ve sokaklara belirlenen saatlerin dışında çöp çıkarılmasını önlemek için çalışma başlattı.

Belediyeden yapılan açıklamada, Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğü personelinden oluşan ekiplerin, zamansız çöp çıkaranlar hakkında cezai işlem yapıldığı kaydedildi.

Gün boyu süren denetimlerde, suçu ispatlanan ve sabit görülen kişilere Kabahatler Kanunu'na göre para cezası kesildiği ve ikisi kapıcı 4 kişiye de yazılı ihtarda bulunulduğu belirtildi.

Çöp çıkarma saatlerinin sabah 07.00 ile 09.00, akşam 19.00 ile 21.00 olarak belirlendiğini ifade eden yetkililer, zamanında çıkarılan çöplerin çevre kirliliğinin önlenmesinde büyük rol oynadığını bildirdi.

Denetimlerle ilgili olarak yapılan açıklamada, çöplerin nasıl ve ne zaman dışarıya çıkarılacağı hususunda her eve bilgilendirme broşürü bırakıldığını hatırlatan belediye yetkilileri, bu konuda vatandaşlardan destek beklediklerini kaydettiler.


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Sabah

  ,

  Akşam

  ,

  Para

  ,

  zaman

  ,

  Cadde