Zirai ilaç bayileri bilgilendirildi

Zirai ilaç bayileri bilgilendirildi
Zirai ilaç bayileri bilgilendirildi
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, bitki koruma ürünlerinin önerilmesi, uygulanması ve kayıt işlemleri hakkında...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir  Gıda , Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, bitki koruma ürünlerinin önerilmesi, uygulanması ve kayıt işlemleri hakkında yönetmelik hakkında kentte faaliyet gösteren zirai ilaç bayilerine bilgilendirme toplantısı yaptı.

Yaklaşık 60 bayinin katıldığı etkinlikte konuşan ziraat yüksek mühendisi Bilal Demir, bitki ve bitkisel ürünlere arız olan zararlı organizmaların teşhisini, kullanılacak bitki koruma ürünlerinin önerilmesini, bitkisel üretim yeri ve depolarda zirai mücadele teknik talimatları ve teknik tavsiyeler doğrultusunda uygulanması, yapılan uygulamaların kayıt altına alınarak bitki ve bitkisel ürünlerde gıda güvenilirliği açısından izlenebilirliğin sağlanması konularında katılımcıları bilgilendirdi.

Demir, resmi kontrollerine ilişkin usul ve esaslarını kapsayan yeni yönetmelikle ilgili mevzuat uygulamasını anlattıktan sonra toplantı sona erdi.

 


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  gıda

  ,

  Resmi

  ,

  koruma

  ,

  Bitkisel

  ,

  kayıt