Akkent Olimpik Atletizm Pisti'nin yapımı tamamlandı

Akkent Olimpik Atletizm Pisti'nin yapımı tamamlandı
Akkent Olimpik Atletizm Pisti'nin yapımı tamamlandı
GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından tamamlanan Akkent Olimpik Atletizm Pisti, açılış için gün...

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından tamamlanan Akkent Olimpik Atletizm Pisti, açılış için gün sayıyor.

Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yapımı tamamlanan tesisin gelecek günlerde resmi açılışının yapılması bekleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, Gaziantep'e önemli bir tesis kazandırdıklarını ve kazandırmaya devam edeceklerinin belirtti.

Olimpiyat sporcularının Akkent Olimpik Atletizm Pisti'nde yetişeceğini ifade eden Şiran, tesisleşme adına atılan adımların meyvelerini toplamaya başlayacakları kaydetti.

Akkent Olimpik Atletizm Pisti'nin ardından Nizip Gençlik Merkezi'nin de açılışını yapacaklarını belirten Şiran, Nizip Gençlik Merkezi'nin de yakında Nizipli gençlerin hizmetinde olacağını bildirdi.

Hobi Bahçeleri'nin arka tarafında bulunan araziye bir Hokey Sahası ve bir Sentetik Yüzeyli Futbol Sahası yapacaklarını belirten Şiran, şunları kaydetti:

"Akkent Olimpik Atletizm Pisti ve Nizip Gençlik Merkezimizi şehrimize kazandırdıktan sonra Hokey Sahası ve Sentetik Yüzeyli Futbol Sahası için gerekli çalışmaları yaptık. Şuanda ise ihale aşamasındayız. Çok yakında bu tesislerimizin de temelini atarak şehrimizde tesisleşme yolunda önemli adımlar atmış olacağız. Bu tesislerin ortaya gelmesinde emeği bulunan Gaziantep milletvekillerimize, Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve diğer belediye başkanlarımıza da teşekkür ederim."