Anadolu Ajansı 96 yaşında

Anadolu Ajansı 96 yaşında
Anadolu Ajansı 96 yaşında
- Suriye Geçici Hükümeti Sağlık Bakanı Cuma: - "Suriye'deki iç savaşın hem gerçek yüzünü hem de insani boyutunu tüm dünyaya doğru şekilde gösteren Anadolu Ajansı'nın bu çabalarının sonuçlarını görüyoruz"

GAZİANTEP (AA) - Suriye Geçici Hükümeti Sağlık Bakanı Muhammed Vecih Cuma, "Suriye'deki iç savaşın hem gerçek yüzünü hem de insani boyutunu tüm dünyaya doğru şekilde gösteren Anadolu Ajansı'nın bu çabalarının sonuçlarını görüyoruz." dedi.

Cuma, Anadolu Ajansı (AA) Gaziantep Bölge Müdürlüğü'nü ziyaretinde, ajansın 96'ncı kuruluş yıl dönümünü kutladı.

AA'nın çalışmalarını, savaştan önce de yakından izlediklerini, özellikle son dönemde uluslararası alandaki yapılanmasını da takdir ettiklerini vurgulayan Cuma, Kurtuluş Savaşı'nda Anadolu'nun sesini duyurmak için kurulan AA'nın bugün dünyanın en önemli haber ajanslarından biri haline geldiğini belirtti.

Cuma, "1920'den bugüne büyük bir başarı hikayesi var. Yıllardır güvenerek takip ettiğimiz ajansa, savaştan sonra da bizim yanımızda olmasından dolayı müteşekkiriz. Anadolu Ajansı, haberleriyle dünyadaki mazlum halkların sesi oldu. Ülkemizde 6 yıldır devam eden iç savaşta önemli haberler yaptınız ve hep masum halkımızın yanında oldunuz. Suriye'deki iç savaşın hem gerçek yüzünü hem de insani boyutunu tüm dünyaya doğru şekilde gösteren AA) bu çabalarının sonuçlarını görüyoruz. " diye konuştu.

AA'nın yaptığı haberlerle dünyanın Suriyelilere bakışının değiştiğini, Türkiye'nin misafirperverliğinin dünyaya örnek olduğunu aktaran Cuma, "Türkiye'de yaklaşık 2 milyon 700 bin Suriyeli var. Çok az sayıda Suriyeli Avrupa'ya gitti ve orayı sarstı. Bunun tek bir anlamı var. Türkiye'de ne kadar güçlü bir sosyal yapı varmış ki bu kadar sığınmacıyı kucaklayabildi." ifadesini kullandı.

AA Gaziantep Bölge Müdürü Ahmet Caner Baysal ise Cuma'ya, ajansın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Muhammed Vecih Cuma da ziyarette Anadolu Ajansı'nın 96'ncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla, Baysal'a çiçek vererek, çalışanları tebrik etti.