Annesinin terk ettiği babun, "prens" oldu

Annesinin terk ettiği babun, "prens" oldu
Annesinin terk ettiği babun, "prens" oldu
- Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde doğan ve annesi tarafından emzirilmeyen babuna, "küçük prens" adı verildi - Gece beslenme sıkıntısı çekmemesi için klinik şefi Özsun Yurt Güneş'in evinde beslediği babunu ziyaret eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, oyuncak ayıya sarılarak uyuyan minik yavruya maymun hediye etti

GAZİANTEP (AA) - KEREM KOCALAR - Gaziantep Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi'nde dünyaya geldikten sonra annesi tarafından terk edilin ve klinik çalışanlarınca adeta bebek gibi bakılan yavru babuna "küçük prens" adı verildi.

Gündüz klinikte gözetim altında tutulan ve şırıngayla beslenen, akşamları ise hayvanat bahçesindeki kliniğin sorumlusu Özsun Yurt Güneş tarafından eve götürülerek bakılan yavru babun, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından Güneş'in evinde ziyaret edildi.

Yavru babunun biberonla beslenmesine yardım eden Şahin, pelüş ayıya sarılmasıyla hafızalarda yer edinen babuna pelüş maymun hediye etti. 

Küçük babunu eline alarak seven Şahin, Özsun Yurt Güneş'in 9 yaşındaki kızı Aleyna'nın kimseyle paylaşmadığı oyuncaklarını babunla paylaştığını öğrenince, "Yavru babunun ismine kızımız koymalı" dedi ve Aleyna'nın talebi üzerine babuna "Küçük prens" adı verildi.

Klinik sorumlusu Özsun Yurt Güneş'e ilgisinden dolayı teşekkür eden Şahin, konuyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğadaki her canlının yaşam hakkının en doğal haklardan birisi olduğunu söyledi.

Belediye olarak bu hakkı maksimum seviyede sağlamak için fedakarca çalıştıklarını dile getiren Şahin, " Bugün ziyaretimize asıl konu olan şey de bu fedakarlık. Özsun hanım, 2 çocuk annesi olmasına rağmen sanki 3. çocukları gibi bu babuna bakıyor. Özsun hanım bu fedakarlığı yapmasa muhtemelen küçük yavrumuzu kaybedebilirdik" dedi.

Şahin, hep birlikte babunun büyüyüp gelişmesini keyifle takip edeceklerini belirterek, canlıların her türlüsünü sevmenin dinen bir gereklilik ve insanlık vazifesi olduğunu kaydetti.

Gaziantep Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Klinik Şefi Özsun Yurt Güneş de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle konuştu:

"Yavrumuza her akşam en az 5 kez mama vermek zorundayız. Zaten kendisi de aynı bebekler gibi  gece  uyanıyor ve mama istiyor. Babunun sağlıklı büyümesi için özel karışımlı mamayla en az 3 ay bu şekilde bakmaya devam edeceğiz. Daha sonra da yavaş yavaş meyve tüketmeye başlayacak ve normal yaşantısına hazırlamaya başlayacağız. Tahminen 6 aya kadar annesi ve diğer hem cinsleriyle bir arada yaşamaya başlayacak."