Azeri ressamdan "Hayatımdaki Kareler" sergisi

Azeri ressamdan "Hayatımdaki Kareler" sergisi
Azeri ressamdan "Hayatımdaki Kareler" sergisi
GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Resim Bölümü Öğretim Görevlisi Muhammed Aliyev, "Hayatımdaki Karaler"...

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Resim Bölümü Öğretim Görevlisi Muhammed Aliyev, "Hayatımdaki Karaler" adlı resim sergisi açtı.

Azeri ressam Aliyev, bir alışveriş merkezinde açılan sergide, yaşantısından esinlenerek çizdiği 24 yağlı boya ve 17 grafik yer aldığını söyledi.

Aliyev, 4-5 yaşlarında resim yapmaya, 14 yaşından itibaren de yaptığı resimleri satarak hayatını kazanmaya başladığını aktardı.

Türkiye'ye 20 yıl önce geldiğini ve bunun 15 senesini İstanbul'da geçirdiğini kaydeden Aliyev, "5 yıldan beri Gaziantep'teyim. Gaziantep Üniversitesi bana çok güzel imkanlar sundu. Bu sayede daha rahat ve verimli çalışıyorum" dedi.

?"Hayatımdaki Kareler" sergisi, 18 Aralık'a kadar gezilebilecek.

- Muhammed Aliyev kimdir?

Bakü'de 1952 yılında dünyaya gelen Aliyev, 1973'te Azim Azimzade Yüksek Ressamlık Okulundan, 1983'te St. Petersburg A.İ. Muhina Akademisi Seramik Bölümünden mezun oldu.

Aliyev, 1983-1986 yıllarında Bakü Ressamlık Lisesinde öğretmenlik yaptı, 1985 yılında St. Petesburg'da ilk kişisel sergisini açtı. Muhammed Aliyev, 1986-1989 yılları arasında Azerbaycan Devlet Eğitim Üniversitesinde öğretim görevlisi oldu.

Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Resim Bölümünde 2011 yılından bu yana öğretim görevlisi olarak çalışan Aliyev, 30'a yakın kişisel ve 100 karma sergi açtı.

Aliyev'in, yurt dışında özel koleksiyonlarda ve müzelerde de eserleri bulunuyor.