Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
- AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Koçer: - "Son dönemlerde kamuda çalışacak engelli sayısında önemli bir artış oldu"

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te, engelli istihdamına yönelik toplantı düzenlendi.

AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Nejat Koçer, İŞKUR öncülüğünde Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda, AK Parti hükümetlerinin son 10 yılda engelli vatandaşlara yönelik çok önemli yenilikler ortaya koyduğunu söyledi. 

Her insanın bir engelli adayı olduğunu ve bu yaşam sürecinde herkesin birbirine destek vermesi gerektiğini vurgulayan Koçer, 22 bin engelli vatandaşlara engelli aylığı ve bakıcısına da bakım ücreti verildiğini anımsattı.

Engelli vatandaşlara seslenen Koçer, "Gaziantep milletvekili olarak sizlerin her zaman hizmetindeyim ve emrindeyim. Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği (GÖRBİR) bu konuda hangi desteği isterse istesin ki istemesine gerek kalmadan hükümetimiz son 10 yıl boyunca engelli vatandaşlarımızın için önemli yenilikler yaptı" dedi.

Koçer, toplumun tüm sıkıntılarını giderici çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

Gelecek yıldan itibaren engellilere verilen desteklerin artacağını aktaran Koçer, "Son dönemlerde kamuda çalışacak engelli sayısında önemli bir artış oldu. Tabi sadece kamuda değil, özel sektörde de engellilerin çalışmasıyla ilgili iş kanunlarında çok önemli değişiklikler yapıldı. Bunların takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.

GÖRBİR Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Aysel de engellilere verilen desteklerin geçmiş dönemlere göre çağ atladığını kaydetti.

Konuşmaların ardından Aysel, Koçer'e plaket takdim etti.

Toplantıya; Gaziantep Vali Yardımcısı Turgay Ergin, Şahinbey Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Şehitkamil Kaymakamı Ali Dursun, Gaziantep Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmet Zor ve diğer ilgililer katıldı.