Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
- Gaziantep'teki engelliler, Fiziksel Engelliler Vakfı'nın düzenlediği etkinlikte eğlendi

GAZİANTEP (AA) - Fiziksel Engelliler Vakfı (FEV), Gaziantep'teki engelliler için eğlence programı düzenledi.

Bir otelde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan FEV Mütevellisi ve 24. dönem Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, vakfın 1995'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve siyasi yol arkadaşı Kahraman Emmioğlu tarafından başlatılan bir iyilik hareketi olduğunu söyledi.

İnsanı merkeze alarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Şahin, "Bugüne kadar dokunulamayan, düşünülmeyen konulara değindik ve bu konularda hazırladığımız projeleri hayata geçirdik" dedi.

Toplumda, aciz, üretemeyen, birilerinin yardımına ve bağışına muhtaç bir engelli algısı bulunduğunu ifade eden Şahin, hayata geçirdikleri projelerle bu algıyı değiştirmeye çalıştıklarını vurguladı.

Üretebilen, ülkenin kültürel ve sanatsal alanında rol alabilen bir engelli algısı oluşturmaya çalıştıklarını dile getiren Şahin, şöyle konuştu:

"Çözüme yönelik, özgün ve sürdürülebilir projeler üreten vakfımız, engelliyi aciz bir birey olarak kabul etmeyen, onu bağışla ayakta tutmaya çalışan mantığı reddeden, onu toplumun en az engelsiz bir bireyi kadar bu toplumun parçası haline getirmeye çalışan bir sivil toplum kuruluşudur. Biz, Türkiye'deki engelli kardeşlerimizin içerisinden de bir Stephan Hawking, Bethoven çıkabileceğine inanıyoruz."

Konuşmaların ardından organizasyonu üstlenen Rüya Tuğsuz ve Dilara Kerimoğlu ile FEV'e katkıda bulunanlara plaket ve teşekkür belgesi verildi.

Etkinliğe katılan engelliler daha sonra müzik eşliğinde eğlendi.