Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
- AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Koçer: - "Bu yıl 16 Aralık'tan itibaren engelli atamalarında artış olacak. Son dönemlerde kamuda çalışacak engelli sayısında önemli bir aşama kat ettik"

GAZİANTEP (AA) - AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Nejat Koçer, 16 Aralık'tan itibaren engelli atamalarında artış olacağını belirterek, "Son dönemlerde kamuda çalışacak engelli sayısında önemli bir aşama kat ettik" dedi. 

Koçer, Gaziantep İŞKUR İl Müdürlüğünce Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Engelli İstihdamı" toplantısında yaptığı konuşmada, her insanın bir engelli adayı olduğunu ve yaşam sürecinde herkesin birbirine destek vermesi gerektiğini belirtti.

Engellilere yönelik AK Parti hükümetleri döneminde yapılan çalışmaları anlatan Koçer, 22 bin engelli vatandaşa engelli aylığı ve bakıcısına da bakım ücreti verildiğini anımsattı.

Engellilere de seslenen Koçer, "Gaziantep milletvekili olarak sizlerin her zaman hizmetindeyim ve emrindeyim" dedi. 

AK Parti hükümetleri olarak toplumun tüm sıkıntılarını giderici çalışmalar için önemli gayretler gösterdiklerini dile getiren Koçer, kurum il müdürlükleri vasıtasıyla engellilere destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini kaydetti. 

2016 yılı başından itibaren engellilere verilen desteklerin güncellenecek artacağını aktaran Koçer, şöyle konuştu:

"Bu yıl 16 Aralık'tan itibaren engelli atamalarında artış olacak. Son dönemlerde kamuda çalışacak engelli sayısında önemli bir aşama kat ettik. Tabii sadece kamuda değil, özel sektörde de engellilerin çalışmasıyla ilgili iş kanunlarında çok önemli değişiklikler yapıldı. Bunların takipçisi olacağız. Bu anlamlı günde tüm kardeşlerimin 'Engeliler Günü'nü kutluyorum."

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği (GÖRBİR) Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Aysel de son dönemde engellilere verilen desteklerin geçmiş dönemlere göre çağ atladığını kaydederek, yapılan çalışmalar için yetkililere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Aysel, Koçer'e plaket takdim etti.