Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Valiliğince "Engelli İnsanlara Saygı İnsanlığa Saygıdır" konulu etkinlik düzenlendi.Şehitkamil Kültür Merkezinde...

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Valiliğince "Engelli İnsanlara Saygı İnsanlığa Saygıdır" konulu etkinlik düzenlendi.

Şehitkamil Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, Gaziantep'te engelliler için 9 okulun bulunduğunu, bin 85 engelli öğrenciye eğitim verildiğini söyledi.

Okula gelemeyen 312 öğrenciye de öğretmen gönderdiklerini belirten Yanmaz, "Milli Eğitim olarak bu öğrencilerimizin eğitimlerini evlerinde sürdürmelerini sağlıyoruz. Engellileri sadece Dünya Engelliler Günü'nde hatırlamamalıyız. Hepimiz bir engelli adayıyız. Bunu unutmamız gerekir" dedi.

GAP Görme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencilerinin Türk Halk Müziği dinletisi sunduğu etkinlikte Gaziantep Üniversitesi öğrencileri işaret diliyle müzik ve şiir dinletisi yaptı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesince hazırlanan "Engel Olmayalım Destek Olalım" kamu spotu tanıtıldıktan sonra Şehit Şahinbey Özel Eğitim İş uygulama Merkezi öğrencileri davul gösterisi sundu.

Program Şehitkamil Hacı Lütfiye Şireci Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerinin Düdüklü Berber Tiyatro Gösterisiyle sona erdi.