Elektrik aboneliği alamayan ailelere "af sağlanması" talebi

Elektrik aboneliği alamayan ailelere "af sağlanması" talebi
Elektrik aboneliği alamayan ailelere "af sağlanması" talebi
GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Elektrikçiler Odası Başkanı Sadık Keş, elektrik aboneliği alamayan iskan ve ruhsatı olmayan konutlarda oturan ailelere "af...

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Elektrikçiler Odası Başkanı Sadık Keş, elektrik aboneliği alamayan iskan ve ruhsatı olmayan konutlarda oturan ailelere "af sağlanması" gerektiğini ifade etti.

Keş, yaptığı yazılı açıklamada, Gaziantep'in "gecekondu semtlerinde" ikamet eden bu ailelerin evleri için belediyeye emlak bildiriminde bulunduğunu, vergisini verdiğini belirtti.

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresinin (GASKİ) bu ailelere abonelik verdiğini kaydeden Keş, GASKİ'nin bu vatandaşların mağduriyetlerini önemli ölçüde giderdiğini aktardı.

Elektrik aboneliği için  Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ'ye (TEDAŞ) başvuran ailelerin geri çevrildiğine değinen Keş, 7 bin civarındaki elektrik aboneliği bekleyen bu hane sahiplerine "af sağlanması" gerektiğini ifade ederek, "Af çıkartılırsa devletimizin hem kayıp  kaçak konusunda, hem de vergi konusunda kaybı önlenmiş olacak. Seçime bir ay kalmışken Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun bu konuya hassasiyet göstereceğine inanıyoruz. Bununla ilgili AK Parti yöneticileri ve milletvekili adaylarıyla da görüşüyoruz" ifadelerini kullandı.