Gaziantep Demokrasi Meydanı'nı büyütme çalışmaları

Gaziantep Demokrasi Meydanı'nı büyütme çalışmaları
Gaziantep Demokrasi Meydanı'nı büyütme çalışmaları
- Halk arasında "Bedesten" olarak bilinen alışveriş merkezi yıkılarak, meydan büyütülecek

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'teki Demokrasi Meydanı, hemen bitişinde bulunan alışveriş merkezi yıkılarak genişletilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, makamında düzenlediği basın toplantısında, Gaziantep adına önemli bir karar aldıklarını söyledi.

Gaziantep'in her geçen gün büyüdüğünü, geliştiğini ve güzelleştiğini belirten Şahin, "Kalkınma ve demokrasi yerelde başlar" anlayışıyla vatandaş memnuniyetini artırmak için çalıştıklarını ifade etti.

Göreve geldikleri günden beri daha fazla yeşil alan, daha fazla konut, daha fazla meydan, daha fazla yol için önemli çalışmalar yaptıklarını dile getiren Şahin, şehirlerin meydanlarıyla anıldığını vurguladı.

Bu kapsamda Demokrasi Meydanı'nın kente yakışır hale getirilmesi ve yaşayan bir meydan haline dönüşmesi için çalıştıklarına işaret eden Şahin, şunları kaydetti:

"Kentin göbeğinde 1990'lı yıllarda yapılan ve bugün tüm vatandaşların rahatsız olduğu alışveriş merkezi yıkılarak, bölge ağaçlandırılacak ve Demokrasi Meydanı'na katılacak. Buraya  erkek yurdu yapılması düşünülüyordu ancak yurt yapılması halinde istediğimiz sonucu almayacaktık. Erkek yurdunu başka bölgeye yapacağız. İl başkanımızın da katkılarıyla mülkiyet sahibi Kadıoğlu Şirketler Grubu'yla anlaşarak alışveriş merkezini yıkmaya karar verdik. Altındaki otopark ise halka hizmete devam edecek. Burayı Çınarlı Park'ın devamı yapacağız. Konuyu şu anda meclisimize ek gündem olarak koyduk. Meclisten geçtikten hemen sonra yıkıma başlayacağız."

Şahin, söz konusu arazinin karşılığında şirkete adliye yanında kamulaştırılan TEDAŞ arazisinin bir bölümünün verileceğini sözlerine ekledi.