Gaziantep Ticaret Borsası yönetiminden Defterdar Dinç'e ziyaret

Gaziantep Ticaret Borsası yönetiminden Defterdar Dinç'e ziyaret
Gaziantep Ticaret Borsası yönetiminden Defterdar Dinç'e ziyaret
- Borsa Başkanı Tiryakioğlu ve Meclis Başkanı Memiş, Dinç'e Gaziantep Ticaret Borsasının proje ve faaliyetlerini anlattı

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) yönetim kurulu üyeleri, Gaziantep Defterdarlığına atanan Hayati Dinç'i ziyaret etti.

GTB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Dinç, GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, GTB Meclisi Başkanı Selami Memiş ve üyelerden oluşan heyete, ziyaretleri için teşekkür ederek, Gaziantep'te göreve başlamaktan duyduğu memnuniyeti belirtti.

Tiryakioğlu da GTB'nin hayata geçirmeyi planladığı projeleri anlattı.

Gazianteplilerin müteşebbis ruhlu olduklarını kaydeden Tiryakioğlu, ortak akla önem verdiklerini vurguladı.

Gaziantep'in Türkiye'nin Ortadoğu ve körfez ülkelerine açılan en önemli kapısı olmasının yanı sıra sürekli üreten, istihdam sağlayan ve dünyanın pek çok ülkesine ihracat yapan dinamik bir şehir olduğunu belirten Tiryakioğlu, "Şehrimiz, makarna, bulgur, un ve tekstil gibi çeşitli sektörlerde ülke üretiminin yarısından fazlasını tek başına karşılıyor" ifadesini kullandı.

Selami Memiş de Dinç'e görevinde başarılar diledi, borsanın faaliyetlerini aktardı.

Memiş, üretimde ve ihracatta Türkiye ekonomisine yön veren Gaziantep'in tarıma dayalı sanayide ülkenin başkenti konumunda olduğunu ifade etti.