Gaziantep Ticaret Odası Anuga Gıda Fuarı'na katıldı

Gaziantep Ticaret Odası Anuga Gıda Fuarı'na katıldı
Gaziantep Ticaret Odası Anuga Gıda Fuarı'na katıldı
GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Ticaret Odasının (GTO) Almanya'da düzenlenen 33. Anuga Gıda Fuarı'na katıldığı bildirildi.GTO'dan yapılan yazılı...

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Ticaret Odasının (GTO) Almanya 'da düzenlenen 33. Anuga Gıda Fuarı'na katıldığı bildirildi.

GTO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, fuara katılım için Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) da destek sundu. Etkinliğe 29 kişilik ekiple gidildi.

Gaziantep ekonomisinin lokomotifi gıda sektörünün temsilcileri, program kapsamında sektördeki global gelişmeleri yakından inceleme ve yeni iş bağlantıları kurma fırsatı yakaladı.

GTO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Bozgeyik, Anuga Fuarı Proje Müdürü Lorenz Alexander Rau ve Avrupa Türk İşadamı ve Sanayicileri Derneği (ATİAD) üyeleri ile bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunduklarını kaydetti.

GTO olarak yurt dışında pazar arayışlarının yanı sıra yeni teknoloji ve ürünlerin takibini de önemsediklerini belirten Bozgeyik, "Oda olarak bu tür inceleme ve iş seyahatlerini destekliyoruz. Çünkü gidilen bölgelerde ticarete başlanması, hem ilimiz, hem bölgemiz, hem de ülkemiz ekonomisine katkı olarak geri dönüyor. Üyelerimizin burada kurduğu bağlantıların devam etmesini umuyoruz" ifadelerini kullandı.