Gaziantep Üniversitesinde çevre yürüyüşü

Gaziantep Üniversitesinde çevre yürüyüşü
Gaziantep Üniversitesinde çevre yürüyüşü
GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Üniversitesinde (GAÜN) "Çevre Tanıma ve Çevre Keşif Yürüyüşü" düzenlendi.GAÜN'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Çevre...

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Üniversitesinde (GAÜN) "Çevre Tanıma ve Çevre Keşif Yürüyüşü" düzenlendi.

GAÜN'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Çevre ve Genç Tema Topluluğu tarafından çevre konusunda bilgilendirmek, bilinçlendirmek, öğrencilere olumlu ve kalıcı davranış değişiklikleri kazandırmak amacıyla düzenlenen etkinlik hakkında konuşan topluluk danışmanı Öğretim Görevlisi Mehmet Atılgan, yürüyüş esnasında çevrede gördükleri eksiklik ve yapılması gerekenler hakkında fikir edinerek çözüm üretmeye çalışacaklarını belirtti.

Üniversite çevresinin korunması ve düzenlenmesi için harekete geçeceklerini kaydeden Atılgan, diğer topluluklarla işbirliği yaparak çalışmalar yürütecekleri aktardı.

İnsan yaşamı için çevrenin önemine dikkat çeken Atılgan, "Bu üniversite bizim, bu çevre bizim. Çevreyi korumak, güzelleştirmek ve iyileştirmek de bizim görevimiz. Öğrencilerimize daha temiz, daha güzel ve daha sağlıklı bir çevrede yaşamanın güzelliğini öğretmek bağlamında birçok çalışma yapacağız ve yapmak zorundayız. Çünkü çevrenin bize değil, bizim çevreye ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.