Gaziantep Üniversitesinde "Erasmus+ Projesi" anlatıldı

Gaziantep Üniversitesinde "Erasmus+ Projesi" anlatıldı
Gaziantep Üniversitesinde "Erasmus+ Projesi" anlatıldı
GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Üniversitesinde (GAÜN) "Erasmus+ Projesi Genel Bilgilendirme" konferansı verildi. GAÜN'den yapılan yazılı açıklamaya göre,...

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Üniversitesinde (GAÜN) "Erasmus+ Projesi Genel Bilgilendirme" konferansı verildi. 

GAÜN'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Mühendislik Fakültesi Dekanlığı Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansın açılışında konuşan GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Göğüş, programa katılmak isteyen öğrencilerin, gittikleri üniversitelerde aldıkları derslerin eş değerliliğinin GAÜN'de de tam sayılacağını ve öğrencilerin dönem uzatma gibi bir kaygıları olmaması gerektiğini belirtti.

Uluslararası İlişkiler Ofisi çalışanları Ebru Göktekin ve Şeyho Bozkuş tarafından bilgilendirme yapıldı.

Bozkuş, projenin öğrencilere farklı bir eğitim ve öğretim sistemi sunduğunu ve ikinci yabancı dil öğrenme fırsatını da sağladığını kaydetti.

Yabancı dilde eğitimin öz güveni arttırmanın yanında başarılı olabilmenin yolunu açtığını belirten Bozkuş, "İlk zamanlar her şeyi şaşırarak gözlemleyecek ve daha detaylı bakmaya başlayacaksınız. Büyüdüğünüz yerle bulunduğunuz yerdeki her şeyi kıyaslayacaksınız. Açık fikirli olmanız, yeniliklere açık ve kabullenici olmanız yine Erasmus+ Projesi süresince sizlere yardımcı olacak ve hayatınızı kolaylaştıracak" ifadelerini kullandı.