Gaziantep'te 20 bin öğrenciye kıratasiye desteği

Gaziantep'te 20 bin öğrenciye kıratasiye desteği
Gaziantep'te 20 bin öğrenciye kıratasiye desteği
GAZİANTEP (AA) - Gaziantep merkez Şahinbey Belediyesi, 20 bin öğrenciye kırtasiye desteğinde bulundu.Dumlupınar Mahallesi'ndeki Ertuğrulgazi...

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep merkez Şahinbey Belediyesi, 20 bin öğrenciye kırtasiye desteğinde bulundu.

Dumlupınar Mahallesi'ndeki Ertuğrulgazi İlkokulunda gerçekleştirilen törene katılan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, kendisini çiçeklerle karşılayan öğrencilerle sınıflarında sohbet etti.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 2009 yılından bu yana her öğretim yılı başında öğrencilere kırtasiye desteği verdiklerini belirtti.

Bu yılda 20 bin öğrenciye kırtasiye desteği sağlayarak toplamda 58 bin 118 öğrenciye ulaşacaklarını belirten Tahmazoğlu şöyle konuştu:

"Her yıl olduğu gibi bu yıl da özellikle maddi imkanları az olan öğrencilerimize kırtasiye yardımına devam ediyoruz. Okulumuzun açıldığı bu haftada zaten devletimiz öğrencilerimize kitap desteği sağlıyor. Bu yıl içerisinde biz de Şahinbey Belediyesi olarak, çanta, defter, kalem, sulu boya, pastel boya, silgi, kalem tıraş, sözlük gibi kırtasiye malzemesi veriyoruz. Amacımız eğitime bu anlamda destek olmak. 2015-2016 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum"

Törene belediye başkan yardımcıları, milli eğitim müdürü Mustafa Yanmaz, ilçe milli eğitim müdürü Yasin Tepe de katıldı.